سوالات متداول

در این بخش می‌توانید سوالات متداول در خصوص سامانه نوین پیام به همراه پاسخ های ارائه شده توسط کارشناسان را مطالعه نمایید.

سوالات متداول پنل‌های کاربری

منظور از پنل پیامک چیست؟

به سیستمی که به صورت تخصصی و به منظور ارسال و دریافت پیامک مخابراتی انبوه و با امکانات مرتبط ایجاد شده است سیستم یا پنل پیامک گفته می‌شود.

آیا استفاده از پنل نیاز به وجود امکانات خاصی دارد؟

خیر، این سیستم کاملا تحت وب بوده و بدون نیاز به نصب نرم افزار و یا سخت افزار خاصی از سمت کاربر می‌باشد. تنها وجود یک اینترنت و مرورگر اینترنت به روز (همانند فایرفاکس، کروم و…) برای اتصال به سامانه پیامک کافی می‌باشد.

آیا پنل با اینترنت کم سرعت هم کار می‌کند و می‌شود پیامک فرستاد؟

بلی، سامانه با اینترنت کم سرعت هم سازگاری دارد و می‌توانید به راحتی متصل شده و از خدمات استفاده کنید. همچنین سرعت ارسال پیامک به سرعت اینترنت شما بستگی نداشته بلکه این مورد توسط سرورهای قدرتمند سامانه نوین پیام انجام می‌شود و در واقع شما فقط در سامانه متن پیام و تعداد گیرندگان را وارد خواهید کرد که پس از آن ارسال بر عهده سامانه می‌باشد.

چگونه می‌توانم دمو سامانه را ببینم؟

با کلیک بر روی دکمه “ورود به پنل” در منو، وارد صفحه ورد به سامانه خواهید شد. جهت دیدن دمو سامانه می‌توانید نام کاربری demo و رمز عبور demo وارد کنید.

همچنین می‌توانید با ثبت نام پنل رایگان علاوه بر پنل صاحب یک شماره اختصاصی هدیه هم شوید.

منفی بودن حساب به چه معنی است؟

در صورتی پنل‌های غیر رایگان را ثبت نام کنید به مبلغ پنل ثبت نامی حساب شما منفی خواهد بود. هزینه پرداخت شده تا مثبت شدن پنل، هزینه پنل خواهد بود و پس از آن هر مبلغی که پرداخت شود به عنوان شارژ به حساب شما افزوده می‌شود.

من هزینه پنل را پرداخت کردم و پول نیز از حسابم کسر شد اما حساب کاربری‌ام همچنان منفی می‌باشد. دلیلش چیست؟

این مشکل معمولا از سمت بانک می‌باشد و ممکن است در طول روز بارها اتفاق بیافتد. مبلغ کسر شده به حساب شما بازگشت داده خواهد شد. در صورت تکرار این مشکل می‌توانید هزینه را کارت به کارت کرده و از بخش پشتیبانی تیکت بزنید.

آیا امکان ارتقا پنل‌ها پس از ثبت نام وجود دارد؟

بلی، این امکان وجود دارد و می‌توانید پس از ثبت نام نیز پنل را ارتقا دهید.

آیا برای سرویس‌ها باید هزینه سالیانه نیز پرداخت شود؟

خیر، تمامی پنل‌ها دائمی بوده و با یک بار ثبت نام به صورت مادام العمر در اختیار شما خواهند بود.

آیا دریافت پیامک هزینه دارد؟

خیر، دریافت پیامک برای تمامی کاربران رایگان می‌باشد.

آیا هزینه پیامک‌های ارسال نشده برگشت داده می‌شود؟

بلی، هزینه پیام‌های ارسال نشده و بلک لیست به طور کامل به حساب کاربر برگشت داده می‌شود.

آیا امکان ارسال پیامک از سایت خودم را دارم؟

بلی، این کار توسط وب سرویس و ماژول‌های آماده امکان پذیر می‌باشد. مستندات، نمونه کدها و ماژول‌ها در سامانه موجود می‌باشد.

سوالات متداول خطوط ارسال

منظور از بلک لیست چیست؟

مدتی پیش مخابرات یک پیامک مبنی بر عدم دریافت پیامک تبلیغاتی به مشترکین ارسال کرد. مشترکینی که به این پیامک پاسخ مثبت دادند دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نکردند. به این شماره‌ها که پیامک تبلیغاتی خود را غیر فعال کرده‌اند بلک لیست گفته می‌شود. هزینه ارسال به این شماره‌ها به حساب کاربر عودت داده می‌شوند.

برای رفع این مورد کافیست از خطوط همراه اول عدد 2 را به شماره 8999 ارسال نموده و برای خطوط ایرانسل عدد 1 را به 5005 ارسال نماید.

آیا برای خطوط اختصاصی سند ارائه می‌شود؟

خیر، این خطوط مجازی بوده و صرفا جهت ارسال و دریافت پیامک مخابراتی در بستر اینترنت ارائه شده و قاقد سیم کارت و سند می‌باشند.

تفاوت خطوط اختصاصی و خطوط عمومی در چیست؟

خطوط عمومی بین چندین کاربر جهت ارسال‌های انبوه و تبلیغاتی به صورت مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خطوط توسط ما خریداری شده و قابلیت دریافت پیام ندارند. اما خطوط اختصاصی متعلق به یک کاربر بوده و کاربر دیگری نمی‌تواند از این خطوط ارسال داشته باشد. امکان دریافت پیام از مخاطبان بر روی خطوط اختصاصی بدون هزینه فعال می‌باشد.

آیا خطوط اختصاصی دائمی هستند؟

قرارداد مخابرات برای ارائه شماره با تمامی اپراتورها و شرکت‌ها به صورت سالیانه است، ولی از آنجایی که چند سال پیاپی، بابت شماره‌ها هزینه‌ای دریافت نشده برخی شرکت‌ها به اشتباه شماره‌ها را دائمی اعلام می‌کنند! در صورتی که مخابرات هزینه‌ای بابت شماره دریافت نماید کاربر نیز موظف است این هزینه را پرداخت کند در غیر اینصورت از کاربر نیز هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.

من در سامانه ثبت نام کرده‌ام، اما شماره اختصاصی ندارم.

پس از ثبت نام و ارسال مدارک به منظور دریافت شماره اختصاصی کافیست یک تیکت از بخش پشتیبانی برای ما ارسال نمائید.

هزینه یک شماره را پرداخت کردم ولی هنوز در قسمت شماره‌های اختصاصی اضافه نشده است، لطفا پیگیری نمایید.

پس از پرداخت مبلغ خط اختصاصی، حداقل یک روز کاری زمان نیاز است تا شماره فعال شود.

سوالات متداول امکانات سامانه

ارسال دکل BTS چه نوع ارسالی می‌باشد؟

این نوع ارسال بیشترین تاثیر را در بازاریابی پیامکی دارد، زیرا افرادی که در منطقه مورد نظر حضور دارند پیامک را دریافت می‌کنند. این نوع ارسال از روی دکل‌های ایرانسل و برای شماره‌های ایرانسل می‌باشد. در این نوع پیام حداقل ارسال 10000 گیرنده بوده و به هیچ عنوان گزارش دلیوری ارائه نمی‌گردد. شماره‌های هر دکل به صورت میانگین بین 15 روز آپدیت و به روزرسانی می‌گردند.

ارسال کلمات کلیدی به چه منظور است؟

در این نوع ارسال می‌توانید به صورت هوشمند متنی را برای مخاطبانتان ارسال کنید. برای مثال می‌خواهید متن زیر را برای مخاطبانتان ارسال کنید به طوری که قسمت‌های رنگی آن برای هر مخاطب تفاوت داشته باشد:

جناب آقای محمد جواد حسینی میزان بدهی شما 123500 ريال است و آخرین مهلت پرداخت تا تاریخ 94/5/23 می‌باشد.

برای انجام این کار می‌توانید فیلدها را مطابق فایل اکسل نمونه در پنل چیدمان کنید و یا از طریق دفترچه تلفن به متن اضافه کرده و سپس ارسال خود را انجام دهید.

آیا ارسال رده سنی و جنسیت بر اساس بانک شماره انجام می‌گیرد؟

خیر، ارسال بر اساس رده سنی و جنسیت به طور مستقیم به پردیس همراه اول متصل بوده و سامانه دخل و تصرفی در شماره‌ها ندارد.

در ارسال ایمیل بخش انتخاب ایمیل چیزی نشان داده نمی‌شود! لطفا راهنمایی کنید.

برای ارسال ایمیل ابتدا باید از بخش “خرید شماره” قسمت “ایمیل” ایملی دلخواه خود را خریداری و سپس اقدام به ارسال نمایید.

در بخش خرید ایمیل، دامنه پس از @ را از قسمت دامنه انتخاب و فقط نام دلخواه خود را وارد نمایید. برای مثال اگر دامنه ads1mail.com را انتخاب و برای ایمیل test را انتخاب کنید در هنگام ارسال پیام شما با ایمیل test@ads1mail.com ارسال خواهد شد.

سیستم ارزش افزوده چیست؟

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه يا Value Added Service که به اختصار به آن VAS گفته مي‌شود، از جديدترين پارامترهاي نوين صنعت مخابرات مي‌باشد که در عين اينکه براي مصرف‌کنندگان تلفن‌هاي همراه سود بسياری دارد، درآمدزايي فراواني براي اپراتورهای تلفن همراه نيز دارد و قدرت و پتانسيل بالايی برای ايجاد کسب و کار در تمامی زمينه‌ها را دارا است.

چگونه می‌توانم آهنگ پیشواز خود را ثبت کنم؟ آیا برای من هزینه دارد؟

ابتدا وارد سامانه شوید و از منو بخش “ارزش افزوده” و سپس “آهنگ پیشواز” را انتخاب نمایید. توضیحات تکمیلی جهت ارسال فایل در آنجا نوشته شده است. این سرویس برای تمامی کاربران رایگان می‌باشد.

سوالات متداول پنل‌های نمایندگی

آیا امکان دارد سامانه را بر روی دامنه اختصاصی خود داشته باشم؟

بله، نمایندگان می‌توانند با Domain اختصاصی (www.YourSite.com) یا SubDomain از سامانه استفاده کنند. کافیست ابتدا یک دامنه از یک شرکت معتبر خریداری کرده و سپس DNSهای دامنه خود را بر روی DNSهای سامانه (ns1.ippanel.com و ns2.ippanel.com) تنظیم نمایند.  و یا اگر زیر دامنه است، آن را روی آی پی سرور (185.4.28.180) ست نموده تا کاربران از دامین اختصاصی شما وارد سامانه شوند.

نمایندگان به صورت کلی نیازی به تهیه میزبانی وب ( Web Hosting ) نداشته و فقط چنانچه نماینده بخواهد در یک وب سایت جداگانه صفحه لاگین خود را قرار دهد، نیاز به میزبانی مجزا خواهد داشت.

در صورتی که درگاه بانکی نداشته باشم، آیا این امکان وجود دارد کاربران من شارژ خود را به صورت آنلاین خریداری کنند؟ در این صورت چگونه سود حاصل از شارژ کاربران را دریافت می‌کنم؟

در صورتی که درگاه بانکی نداشته باشید، کاربران شما می‌توانند از درگاه “شارژ پیامک” – که در آن هیچ اسمی از نوین پیام نیست – خرید خود را انجام دهند. همچنین سود حاصل از این خرید، بلافاصله به پنل شما اضافه می‌گردد و یک پیامک حاوی اطلاعات مربوط به میزان سود واریزی، به موبایل شما ارسال می‌گردد.

در صورتی که نماینده من درگاه پرداخت الکترونیک نداشته باشد، آیا امکان شارژ برای کاربرانش وجود دارد؟ آیا به درگاه من متصل می‌گردند؟

در سامانه نوین پیام تا هر سطحی که کاربری و نمایندگی واگذار گردد، برای تمام افراد قابلیت شارژ آنلاین وجود دارد. به این صورت که به محض اقدام به خرید شارژ توسط کاربر، در صورتی که نماینده مستقیم، درگاه ثبت نکرده و یا شارژ کافی نداشته باشد، به درگاه ادمین متصل خواهد شد. یعنی معیار انتخاب درگاه تنها نماینده مستقیم بوده و سود او و همچنین سود شما، به حساب سامانه واریز می‌گردد.

من درگاه بانکی ندارم و از درگاه بانکی سامانه استفاده می‌کنم. پس از ثبت نام آنلاین کاربران، مبلغ واریزی آنها جهت پنل چگونه به حساب من واریز می‌شود؟

در صورتی که شما از درگاه بانکی سامانه استفاده می نمایید، پس از واریز هزینه پنل توسط کاربر، شما معادل همان مبلغ شارژ خواهید شد. اگر شما بخواهید این هزینه مستقیم به حساب بانکی شما بیاید، می‌بایست از درگاه بانکی خود استفاده نموده و یا هزینه پنل را جداگانه از طریق کارت به کارت و یا واریز به حساب، از کاربر دریافت نموده و سپس حساب وی را از طریق گزینه “تغییر مبلغ” صفر نمایید.

آیا ساخت کاربر به تعداد خاصی محدود می‌شود؟ آیا بابت ایجاد هر کاربر هزینه‌ای دریافت می‌شود؟

شما می‌توانید به تعداد نامحدود، کاربر ایجاد کرده و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست.

منظور از قیمت گذاری چیست و آیا می‌توان در آینده این قیمت گذاری را تغییر داد؟

شما باید به محض شروع به کار و ایجاد کاربر و نماینده، میزان تعرفه عمومی مدنظر خود برای کاربران و نمایندگان را تعیین نمایید.
این قیمت گذاری و تعرفه برای تمام کاربران و نمایندگان اعمال شده و همچنین می‌توانند طبق جدول تخفیف در قسمت شارژ حساب، از تعرفه متغیر استفاده نمایند.
تعرفه اعلام شده قابل تغییر نمی‌باشد و باید در انتخاب تعرفه و قیمت گذاری، دقت لازم را مبذول فرمایید.
ضمنا در موارد خاص، شما قادر خواهید بود تعرفه کاربر و یا نماینده را با احتساب تخفیف ویژه، ثابت نمایید.

آیا سوالات و تیکت‌های کاربران و نمایندگان ما را نیز شما پاسخ می‌دهید؟

تیکت‌های ارسالی توسط نماینده و کاربران شما تنها در پنل خود شما قابل مشاهده بوده و جوابگویی به آن‌ها نیز به عهده شماست. ضمنا می‌توانید سوالاتی را که قادر به پاسخگویی نیستید، عینا در بخش پشتیبانی به صورت تیکت، از همکاران ما بپرسید و پاسخی را که دریافت می‌کنید، در جواب تیکت کاربران خود، درج نمایید.

0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?
0
Connecting
Please wait...
Send a message

Sorry, we aren't online at the moment. Leave a message.

Your name
* Email
* Describe your issue
Login now

Need more help? Save time by starting your support request online.

Your name
* Email
* Describe your issue
We're online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?